Paľba na strednej škole v Kentucky má ďalšiu obeť, polícia vyšetruje motívy 15-ročného strelca

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kentucky
Stredná škola v Kentucky, v ktorej strieľal len 15-ročný študent. 24. január 2018 Foto: archívne, SITA/AP

BENTON 24. januára (WebNoviny.sk) – Počet obetí utorkovej streľby na strednej škole vo vidieckej oblasti amerického štátu Kentucky stúpol na dve. Pätnásťročné dievča zomrelo na mieste, jej rovnako starý spolužiak podľahol zraneniam v nemocnici.

Zranenia utrpelo aj 17 ďalších študentov, pričom 12 z nich zasiahli guľky. Päť zvyšných sa zranilo pri tlačenici, ktorá vypukla. K streľbe došlo v utorok ráno na Marshall County High School na juhozápade Kentucky.

Strieľal 15-ročný študent, ktorý konal podľa svedkov premyslene a v preplnenom átriu pred začiatkom vyučovania pálil „jednu guľku za druhou“ .

Strelca polícia krátko po čine zadržala a areál školy uzavrela. Útočník bol podľa nej ozbrojený pištoľou a nemal pravdepodobne komplica. Jeho identitu zatiaľ nezverejnili, rovnako ako motív činu, ktorý je predmetom vyšetrovania. Polícia prehľadala jeho dom a pátra po jeho názoroch. Čakajú ho obvinenia z vraždy a pokusu o vraždu.

Išlo o prvú streľbu na americkej škole v tomto roku, ktorá si vyžiadala obete. Guvernér Kentucky Matt Bevin označil udalosť za „obrovskú tragédiu“. Okres Marshall sa nachádza približne 193 kilometrov severozápadne od mesta Nashville.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať