Ozbrojeného lupiča zo Štrbského plesa má v rukách polícia, odsedieť si môže až 12 rokov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia
Muž nielenže okradol zamestnancov, ale aj z kasy si odniesol viac ako tisíc eur. Foto: ilustračné, www.facebook.com

V nedeľu 23. augusta podvečer sa pri jednom z reštauračných zariadení na Štrbskom Plese lúpilo. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade v prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. Agentúru SITA o tom informovala Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

„Tohto trestného činu sa mal dopustiť 29-ročný muž z okresu Vranov nad Topľou. Prišiel k služobnému vchodu reštaurácie a od tam stojacich zamestnancov pýtal peniaze. Keďže na jeho výzvu nereagovali, muž z bundy vybral strelnú zbraň a pod hrozbou vzal zo zaparkovaného vozidla mobilný telefón, jednému zamestnancovi vzal retiazku a druhému hodinky. Muž potom vošiel do budovy, v kuchyni zo zbrane dvakrát vystrelil do stropu a z reštaurácie zo zásuvky pod pokladňou vzal finančnú hotovosť viac ako tisíc eur i knihu objednávok. Z budovy odišiel smerom k jazeru,“ priblížila Ligdayová s tým, že polícia po páchateľovi intenzívne pátrala.

Muž podozrivý zo spáchania uvedeného trestného činu bol na základe pátrania prešovskými, popradskými a krajskými policajtmi v utorok zadržaný v okrese Vranov nad Topľou.

Na základe dôkazov proti nemu včera popradský okresný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre uvedený skutok a spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného. Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Ligdayová
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR