Pre európsky kontinent predstavuje ukončenie najkrvavejšieho konfliktu v dejinách ľudstva 8. máj, pre celý svet sa však vojna skončila až 2. septembra 1945 podpísaním japonskej kapitulácie.
Na reverze sa nachádza portrét vojnového britského premiéra Winstona Churchilla, ktorý nahradil podobizeň reformátorky väzenského systému z 19. storočia Elizabeth Fryovej.
V Postupime sa rozhodlo o povojnovom usporiadaní Nemecka a jeho denacifikácii, určili sa nové nemecko-poľské hranice na čiare Odra-Nisa a rozhodlo sa o odsune Nemcov z Československa, Maďarska a Poľska.
Udeľovanie čestného občianstva londýnskeho City, finančného centra Spojeného kráľovstva, patrí medzi najdlhšie pretrvávajúce slávnostné ceremónie na svete. Okrem Kisku ho získali aj osobnosti ako Sir Winston Churchill, Franklin D. Roosevelt, Margaret Thatcher, J. K. Rowling a ďalší.
Socha stojí v tesnej blízkosti ďalších osobností svetových dejín, akou je dnes aj britský expremiér Winston Churchill, ktorý indického duchovného lídra svojho času nazval ‚polonahým fakírom‘.
Bronzové sochy Josifa Stalina, Franklina Roosevelta a Winstona Churchilla stoja pred jaltským Livadijským palácom. Súsošie odhalili pri príležitosti 70. výročia Jaltskej konferencie.