Opitý 69-ročný muž šoféroval auto na diaľnici D1 v protismere, svoj trest už spoznal

Diaľnica, jazda v protismere
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Polícia vzniesla obvinenie 69-ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako uviedla trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, opitý muž v nočných hodinách šoféroval svoje auto po diaľnici D1 v protismere.

„Vodiča, našťastie, včas spozorovali diaľniční policajti a s vozidlom zostal stáť pri obci Ladce na krajnici v smere jazdy na Žilinu. Muž sa priznal, že počas jazdy užíval alkoholické nápoje. Jeho slová potvrdila dychová skúška s výsledkom 1,90 promile,“ uviedla polícia.

Muž skončil v policajnej cele

Policajti vodiča v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia. „Za tento skutok hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok,“ dodala polícia.

Obvinený muž už spoznal svoj trest, o ktorom v pondelok rozhodol sudca Okresného súdu v Trenčíne.

„Muž z Bardejova musí zaplatiť peňažný trest vo výške 4 000 eur. Sudca mu zároveň uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá každého druhu na obdobie jedného roka,“ informoval hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

Kratší zákaz za vyššiu pokutu

Trestný rozkaz je právoplatný, keďže obvinený aj prokurátor sa vzdali práva podať odpor.

„Počas výsluchu pred sudcom obvinený vyjadril ľútosť a z dôvodu, že ako lekár dochádza za pacientmi, požiadal o uloženie krátkeho trestu zákazu činnosti, ktorý by bol vyvážený vyšším peňažným trestom,“ dodal Tarabus.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman Tarabus
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR