Ombudsmanka poslancov nezaujímala, prišla len jedna

Ombudsman and jana dubovcova
Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová čaká poslancov v prázdnej kinosále. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) – Správa o aktuálnom stave šetrenia kauzy Gorila zapríčinila, že na dnešné stretnutie s verejnou ochrankyňou práv Janou Dubovcovou prišla v posledných minútach dohodnutého termínu iba poslankyňa NR SR Helena Mezenská (OĽaNO).

Stretnutie ombudsmanky sa malo konať od 14.00 v kinosále NR SR. Na tento čas však avizoval minister vnútra SR Robert Kaliňák čítanie správy o Gorile.

So žiadosťou o pomoc sa na ombudsmanku podľa jej slov obracajú poslanci sami a často. Inštitút verejného ochrancu práv preto prišiel s návrhom, aby sa stretli na pôde parlamentu a prediskutovali rôzne problémy občanov.

Mezenská sa rozhodla v mene občanov prediskutovať niekoľko prípadov a súdnych rozhodnutí. Jedným z nich bol aj prípad rómskej rodiny odpojenej od prívodu vody a energií, ktorý má podľa nej aj „diskriminačný podtext„.

Ombudsman and jana dubovcova
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

O pomoc požiadali podľa Dubovcovej aj ďalší poslanci z OĽaNO – Martin Fecko a Erika Jurinová. Spoluprácu by chcela nadviazať napríklad aj podpredsedníčka NR SR Jana Laššáková (Smer-SD). Nikto z nich sa však na stretnutí nezúčastnil.

Poradkyňa pre komunikáciu a médiá Verejného ochrancu práv Alena Kuišová uviedla, že inštitút v prípade pozitívnej odozvy plánoval zaviesť pravidelné stretnutia s poslancami.

Na to dnešné mala prísť užšia skupina z nich. Ombudsmanka s nimi plánovala dôkladnejšie prerokovať avizované problémy občanov, ako aj to, či vôbec patria do pôsobnosti verejného ochrancu práv. Kuišová uviedla, že poslancom dajú ešte druhú šancu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erika JurinováHelena MezenskáJana DubovcováJana LaššákováMartin FeckoRobert Kaliňák