Odsúdený Rusko sa opäť postaví pred súd, čelí obvineniam zo subvenčného podvodu v Majáku nádeje

Pavol Rusko
Odsúdený exriaditeľ televízie Markíza a exminister horpodárstva Pavol Rusko. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Bývalého riaditeľa televízie Markíza a exministra hospodárstva Pavla Ruska čaká ďalší súdny proces. Okresný súd Bratislava I vytýčil hlavné pojednávanie s obžalovaným na 7. decembra.

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, obžaloba sa týka zločinu subvenčného podvodu.

Kauza Maják nádeje

Rusko je právoplatne odsúdený pre falšovanie miliónových televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia.

Na Okresnom súde Bratislava II zároveň čelí procesu pre údajnú objednávku vraždy jeho bývalej obchodnej partnerky Silvie Klaus Volzovej.

Pre subvenčný podvod Ruska stíhali v kauze azylového centra Maják nádeje. Stíhanie vo veci bolo pritom dvakrát zastavené, prokurátorka však neskôr dala vyšetrovateľovi pokyn opäť konať a vec došetriť.

Defraudoval peniaze nadácie

Maják nádeje bol zriadený v roku 2002 ako spoločná nezisková organizácia bratislavského Starého Mesta a Nadácie Markíza. Mestská časť pre ňu poskytla budovu na Karpatskej ulici. Začiatkom roka 2015 prevzal vedenie centra Pavol Rusko.

Podľa medializovaných informácií z finančných prostriedkov určených na fungovanie Majáka nádeje financoval muzikál Rómeo a Júlia, ktorý produkoval v Prahe. Rusko sa obvineniu bránil tým, že peniaze nadácii vrátil prostredníctvom predaja lístkov.

V kauze centra pre zneužívané ženy sa viedlo aj trestné stíhanie pre porušenie povinností pri správe cudzieho majetku. To sa týkalo zámeru predať jeho budovu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Rusko