Odsúdený Hossu pre zabitie Filipínca v Bratislave chce ísť na slobodu, súd rozhodne o podmienečnom prepustení

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sud konanie termín
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Juraj Hossu, ktorý si odpykáva deväťročný trest za zabitie filipínskeho občana Henryho Acordu z roku 2018, chce ísť na slobodu. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní Okresného súdu v Trnave, ktorý má v stredu 22. februára rozhodovať o podmienečnom prepustení s nariadenou kontrolou technickým prostriedkom.

Krajský súd v Bratislave v kauze smrti filipínskeho občana v septembri 2019 vyhovel návrhu prokuratúry a zrušil pôvodné rozhodnutie Okresného súdu Bratislava I z mája toho roku, ktorý obžalovanému vymeral šesťročný trest a sám uložil Hossuovi trest deväť rokov väzenia. Ten si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Incident sa odohral v sobotu 26. mája 2018 v skorých ranných hodinách na Obchodnej ulici v Bratislave. Acorda sa vtedy zastal dvoch žien, ktoré obťažoval práve odsúdený Hossu. Ten Acordu napadol, pričom ho kopol do hlavy. Filipínec následne 31. mája 2018 zomrel v nemocnici. Podľa obžaloby kopnutie na zemi ležiaceho Henryho spôsobilo krvácanie do mozgu, ťažký opuch a následnú mozgovú smrť. Hossu v tejto súvislosti vyjadril ľútosť nad tým, že v inkriminovanom čase bol pod vplyvom alkoholu a liekov na liečenie úzkostnej poruchy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Krajský súd v BratislaveOkresný súd v Trnave