Odíde Bugár po 30 rokoch v politike na dôchodok či založí novú stranu? Politológ má v tom jasno

Béla Bugár
Béla Bugár. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Béla Bugár už po 30 rokoch v politike nezaloží žiadnu ďalšiu stranu a odíde na zaslúžený politický dôchodok. Predpokladá to politológ Radoslav Štefančík z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Reagoval tým na tohtotýždňové vyjadrenie Bugára, ktorý oznámil, že pre názorové nezhody so Stranou maďarskej komunity (SMK) odchádza z platformy maďarských politických strán Szövetség – Aliancia.

„Je to typický prejav slovenskej politiky. Odchádzať z politických strán a zakladať nové. Politici maďarskej národnosti by mali dokázať, že aj bez Bélu Bugára dokážu osloviť voličov a nestavať politiku len na zdôrazňovaní národnostných rozdielov, ale prichádzať s novými riešeniami existujúcich problémov, ktoré sa budú vzťahovať na celú spoločnosť,“ zdôraznil Štefančík.

Béla Bugár bol podľa jeho slov jednou z najvýraznejších politických tvárí príslušníkov maďarskej menšiny žijúcich na Slovensku.

„Na jesenné komunálne a regionálne voľby jeho odchod z politiky nemusí mať žiadny dopad, keďže v týchto typoch volieb ide o miestne autority, ktoré sa bez Bélu Bugára určite zaobídu,“ dodáva politológ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárRadoslav Štefančík
Firmy a inštitúcie SMK Strana maďarskej komunitySzövetség - Aliancia