Odborári a vedenie Volkswagenu stále rokujú, ani po šiestich hodinách nedospeli k dohode

VOLKSWAGEN: Štrajk odborárov
Transparenty počas štrajku v automobilke Volkswagen. Bratislava, 20. jún 2017. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 21. júna (WebNoviny.sk) – Ani po šiestich hodinách rokovania medzi vedením podniku Volkswagen Slovakia a zástupcami Moderných odborov Volkswagen strany nedospeli k dohode. V poradí 12. kolo kolektívneho vyjednávania prerušili do 22:30 hod, rokovať plánujú až do neskorých nočných hodín.

„Môžem povedať, že po dlhom čase sa nám znovu podarilo obnoviť dialóg. Rokovania sú síce tvrdé časovo náročné, ale myslím si, že budeme vedieť nájsť nejaký konsenzus,“ vyhlásil na brífingu predseda MOV Zoroslav Smolinský, ktorý počas krátkej prestávky išiel medzi ľudí a vyzval ich, aby vydržali štrajkovať.

Odborári vedeniu ponúkli dve možnosti, ako pokračovať v rokovaní. „Prvá, či pokračujeme zajtra, alebo ešte dnes v noci. Vedenie sa rozhodlo, že budeme pokračovať dnes v noci,“ informoval Smolinský.

Na improvizovanom pódiu pred davom štrajkujúcim zároveň vyzdvihol prístup predsedu predstavenstva podniku Ralfa Sachta. „Ralf Sacht bol chlap s pevnou chrbtovou kostrou, evidentne jemu na vás, zamestnancoch, záleží,“ vyhlásil Smolinský, podľa ktorého Sachta možno „niektorí ľudia klamali a zavádzali“.

Vedenie podniku ani odborári bližšie nekonkretizovali, či sa na nejakých konkrétnych bodoch už dohodli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zoroslav Smolinský
Firmy a inštitúcie Volkswagen