Od júna budú v Trenčianskom kraji fungovať len dva okresné súdy

Súd, spisy
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Habočík

Nová súdna mapa prinesie od 1. júna zmeny sídel a obvodov súdov v Trenčianskom kraji. Jeho sústavu budú tvoriť Krajský súd v Trenčíne a dva okresné súdy so sídlami v Trenčíne a Prievidzi. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

Obvody okresných súdov

Z doterajších šiestich okresných súdov tak zaniknú štyri so sídlom v Novom Meste nad Váhom, Bánovciach nad Bebravou, Partizánskom a Považskej Bystrici.

„Obvod Okresného súdu Trenčín budú tvoriť okresy Trenčín, Ilava, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Púchov a Považská Bystrica. Obvod Okresného súdu Prievidza budú tvoriť okresy Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou,“ uviedol Tarabus.

Zmeny budú aj na krajskom súde

Doplnil, že zrušené súdy budú naďalej fungovať ako pracoviská sídelných súdov. Zmeny sa dotknú aj rozhodovania Krajského súdu v Trenčíne.

„Krajský súd v Trenčíne bude naďalej rozhodovať v občianskoprávnej agende a v trestnoprávnej agende. Na rozhodovanie o odvolaniach v rodinnoprávnej agende bude príslušný Krajský súd v Žiline a na rozhodovanie o odvolaniach v obchodnoprávnej agende bude príslušný Krajský súd v Banskej Bystrici,“ dodal Tarabus.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman Tarabus