Obžalovaný v kauze Osrblie zložil kauciu

Peniaze
Foto: Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo

Údajný sprostredkovateľ

Igor L. podľa rezortu vnútra v kauze figuruje ako sprostredkovateľ. Podľa medializovaných informácií aj jeho policajti chytili pri preberaní úplatku v priestoroch firmy bývalého premiérkinho poradcu Martina N., ktorý bol v čase policajného záťahu v USA. Polícia mala v tejto kauze podozrenie, že ide o vymáhanie provízie vo výške desiatich percent zo štátnej dotácie pre dostavbu národného športového biatlonového areálu v Osrblí, kde mali byť na budúci rok majstrovstvá Európy.

Dotácia predstavovala sumu 1,6 milióna eur – tvoril ju milión eur z ministerstva školstva, 300-tisíc z rezortu financií a 300-tisíc eur z rezervy premiérky. Pri policajnej akcii 29. júla zadržali podozrivé osoby pri preberaní 30-tisíc eur. Dovedna sú v prípade zatiaľ stíhaní štyria ľudia, medzi nimi aj exporadca premiérky. Dotácia je zastavená.

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) – Bývalý veľvyslanec SR v Keni Igor L., ktorý je obvinený v korupčnej kauze okolo štátnej dotácie na dostavbu biatlonového areálu v Osrblí, žiada o prepustenie z väzby, zložil už aj 30-tisíc eur na prípadnú kauciu.

Žiadosť o prepustenie z väzby podal koncom augusta, jeho výsluch nariadili na 8. septembra. Ako pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková, na tomto výsluchu navrhol Igor L. nahradiť svoju väzbu peňažnou zárukou, sľubom alebo dohľadom probačného alebo mediačného úradníka.

„Konkrétnu sumu kaucie neuviedol,“ konštatovala Kudjáková. Sudca pre prípravné konanie mu teda nariadil zložiť peňažnú kauciu 30-tisíc eur na účet Špecializovaného trestného súdu do 13. septembra s tým, že následne bude rozhodovať o jeho žiadosti.

„Peniaze boli v pondelok zložené na účet Špecializovaného trestného súdu,“ potvrdila Kudjáková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom