Smer vytiahol do boja proti premiérke

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico
Zľava: Predseda strany Smer-SD Robert Fico a podpredseda strany Pavol Paška podáva v podateľni NR SR návrh na vyslovenie nedôvery predsedníčke vlády SR Ivete Radičovej. Bratislava, 8. september 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 8. septembra (WEBNOVINY) – Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, na ktorej chce opozícia na čele so Smerom vysloviť nedôveru predsedníčke vlády Ivete Radičovej (SDKÚ-DS), podali dnes do podateľne parlamentu líder Smeru Robert Fico s podpredsedom Pavlom Paškom.

„Po tom, čo najbližší spolupracovníci premiérky Ivety Radičovej organizovali korupciu priamo na Úrade vlády, ktorá sa týkala jej dotácie a po tom, čo včera pani premiérka predviedla, keď úplne jasne zakryla stranícky klientelizmus, sme v strane Smer-SD presvedčení, že definitívne morálne zlyhala a nemá právo byť predsedníčkou vlády,“ zdôvodnil Fico.

Návrh podpísali aj poslanci SNS. Ako Fico podotkol, teraz budú čakať na rozhodnutie predsedu NR SR Richarda Sulíka (SaS). Ten musí podľa Ústavy SR mimoriadne rokovanie zvolať do siedmich dní. Radičovej chce Fico počas mimoriadnej schôdze pripomenúť jej výroky na adresu korupcie a klientelizmu a vysvetliť verejnosti, v čom opozičníci vidia jej zlyhanie.

To, čo urobila, je pre nás mimoriadne smutným prekvapením,“ vyhlásil Fico. Nepáči sa mu, keď „jeden deň sa vyhráža, že podá demisiu a na druhý deň sa v tej istej kauze posadí a pýta sa celého Slovenska, z čoho má žiť okresný funkcionár SDKÚ.“

Hlasovanie bude v utorok

Mimoriadnu schôdzu, na ktorej chce opozícia odvolávať premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS), zvolal predseda Národnej rady SR Richard Sulík na utorok po hlasovaní o 17:00.

Ako líder Smeru-SD podotkol, nemyslí si, že by to malo byť z predraženého prenájmu budovy pre daňové úrady v Košiciach. V stredu po rokovaní vlády Radičová kauzu obhajovala a vyhlásila, že pre ňu je to uzavretá téma. Podľa nej je plnou zodpovednosťou generálneho riaditeľa Daňového riaditeľstva SR Igora Krnáča, ako sa v tomto prípade rozhodol. Celú situáciu okolo tohto prípadu označila za absurdnú.

Fico tiež neverí, že predsedníčka vlády nevedela o korupcii na Úrade vlády v prípade kauzy Osrblie. „Veľmi nemilo nás prekvapilo, že priamo riaditeľka kancelárie predsedníčky vlády posielala elektronickou poštou informácie poradcovi premiérky, ktorý organizoval vyberanie 10 percent ako provízie alebo nejakého úplatku z 300-tisícovej dotácie, o ktorej rozhodla premiérka,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Iveta RadičováRichard SulíkRobert Fico