Obyvatelia popradskej časti Veľká spisujú petíciu, nesúhlasia so zatvorením pobočky pošty

Pošta
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

Obyvatelia popradskej mestskej časti Veľká spisujú petíciu, sú proti zrušeniu tamojšej pobočky pošty. Jej zatvorenie avizovala Slovenská pošta už skôr, ide o súčasť optimalizácie organizačnej štruktúry a rušenia kamenných pobočiek na Slovensku. Petíciu organizuje občianske združenie Klub Veličanov.

Jeho predseda Milan Hámor poukázal na to, že Veľká má takmer 5-tisíc obyvateľov a najbližšia pošta je vzdialená takmer kilometer. Pre agentúru SITA ďalej povedal, že ide o poštu s dlhoročnou históriou. Naznačil tiež, že občiansku nespokojnosť možno miestni vyjadria aj iným spôsobom.

Ľudia budú odstavení

Veľká bola v minulosti mestečkom, v roku 1946 však bola zlúčená s Popradom. Pošta tam fungovala už pred viac ako sto rokmi, podľa dostupných informácií v nej bol v roku 1899 zriadený telegraf.

„V 21. storočí, keď sa snažíme priblížiť k občanom, aby mali prístup k službám a informáciám, by sa toto diať nemalo. Je nehorázne, aby toľko ľudí odstavili takýmto spôsobom,“ skonštatoval Hámor.

Podľa jeho slov môžu záujemcovia podpisovať petičné hárky v Scherfelovom dome, na súčasnej pobočke pošty č. 4 vo Veľkej a v potravinách Sintra vo Veľkej.

Poprad má veľa pôst

O zámere zrušiť dve pobočky v Poprade informoval generálny riaditeľ pošty Martin Ľupták počas zasadnutia mestského zastupiteľstva v Poprade 11. júna. Podľa jeho slov má Poprad nadštandardne veľa pôšt. Povinné sú v tomto meste tri, Poprad ich má osem.

Pôvodne sa hovorilo o rušení pošty pri nemocnici a v mestskej časti Matejovce. Pri druhej spomínanej bol jedným z dôvodov aj zlý stav budovy, v ktorej sídli. V spolupráci s mestom Poprad však našla Slovenská pošta pre túto pobočku alternatívne riešenie.

Zo súčasných priestorov ju presťahuje do nových priestorov, ktoré sa nachádzajú v miestnej spoločnosti. Ľupták ešte v júni avizoval, že ak nebude zrušená pošta v Matejovciach, namiesto nej zatvoria poštu v mestskej časti Veľká.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Lupták
Firmy a inštitúcie Slovenská pošta