Obvineným v kauze Dobytkár rozšírili obvinenia

Polícia SR, NAKA
Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie „Dobytkár“ na celom území Slovenskej republiky zadržala 7 osôb dôvodne podozrivých zo spáchania korupčnej trestnej činnosti. Foto: www.facebook.com

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie „Dobytkár“ rozšíril obvinenie proti fyzickým osobám Ľ. P., Ľ. K., Ľ. K., M. K., V. M. a trom právnickým osobám za korupčnú trestnú činnosť v súbehu s legalizáciou príjmu z trestnej činnosti.

Ako ďalej na sociálnej sieti uvádza Policajný zbor SR, zadokumentované úplatky v tomto prípade predstavujú sumu 1 840 000 eur. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie vo veci v tejto chvíli nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ dodala polícia.

NAKA v rámci akcie „Dobytkár“ opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom sú podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

Začiatkom mája polícia informovala, že v tejto kauze eviduje spolu 19 obvinených fyzických osôb a päť obvinených právnických osôb. Všetky osoby sú obvinené z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, pričom väzobne je stíhaných šesť osôb. Zadokumentovaná výška úplatkov má podľa polície približnú hodnotu 10 miliónov eur.

V rámci vyšetrovania tejto kauzy policajti obvinili napríklad bývalého šéfa PPA Juraja K. dibytkalebo finančníka Martina K.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SR