Obrazom: Svetové jednotky vyhrali debla na Australian Open

Erraniová, Vinciová - Makarovová, Vesninová
Zľava: Talianske tenistky Roberta Vinciová a Sara Erraniová s víťaznou trofejou po finále štvorhry Australian Open, v ktorom porazili ruský pár Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová 6:4, 3:6, 7:5. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 24. januára (WEBNOVINY) – Talianske tenistky Sara Erraniová a Roberta Vinciová obhájili titul vo štvorhre žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne a zároveň si udržali post deblových svetových jednotiek.

Po veľkej dráme zdolali v piatkovom finále Rusky Jekaterinu Makarovovú a Jelenu Vesninovú 6:4, 3:6 a 7:5. Erraniová s Vinciovou získali štvrtý spoločný grandslamový titul.

V roku 2012 triumfovali na Roland Garros a US Open a vlani v Austrálii. Ak by vo finále prehrali, Vesninová by sa posunula na post svetovej jednotky vo štvorhre a Makarovová by bola dvojkou.

Štvorhra žien – finále:

Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-1) – Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-3) 6:4, 3:6, 7:5

V prvom sete finále síce získali prvý gem čistou hrou Rusky, ale potom vyhrali päť gemov v rade Talianky. Vesninovej s Makarovovou sa podarilo ešte znížiť na 4:5, ale talianska dvojica pri vlastnom podaní premenila druhý setbal.

V druhom dejstve pre zmenu ušli Rusky na 3:0 a napriek jednému stratenému gemu pri vlastnom servise napokon náskok udržali.

V treťom sete viedli Vesninová s Makarovovou už 5:2 a podávali na víťazstvo v zápase. Nedostali sa však k žiadnemu mečbalu, prehrali päť gemov za sebou, trikrát pri výhode servisu. Erraniová s Vinciovou potom premenili po 126 minútach druhý mečbal.

Obrazom: Finále ženskej štvorhry

Erraniová, Vinciová Makarovová, Vesninová
Zľava: Talianske tenistky Roberta Vinciová a Sara Erraniová počas finálového zápasu Australian Open, v ktorom porazili ruský pár Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová 6:4, 3:6, 7:5. Foto: SITA/AP

Zľava: Ruské tenistky Jekaterina Makarovová a Jelena Vesninová počas finálové zápasu štvorhry na Australian Open, v ktorom prehrali s prvým nasadeným párom Sara Erraniová, Roberta Vinciová 4:6, 6:3, 5:7. Foto: SITA/AP
Zľava: Talianske tenistky Sara Erraniová a Roberta Vinciová počas finálového zápasu Australian Open, v ktorom porazili ruský pár Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová 6:4, 3:6, 7:5. Foto: SITA/AP
Zľava: Ruské tenistky Jelena Vesninová a Jekaterina Makarovová počas finálové zápasu štvorhry na Australian Open, v ktorom prehrali s prvým nasadeným párom Sara Erraniová, Roberta Vinciová 4:6, 6:3, 5:7. Foto: SITA/AP

Viac k osobe Jekaterina makarovováJelena VesninováNa LiRoberta VinciováSara Erraniová