Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrtého dňa na MS vo futbale

Nedeľňajšie zápasy na MS vo futbale
Ekvádorská fanúšička počas nedeľňajšieho zápasu E-skupiny na svetovom šampionáte v Brazílii. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 16. júna (WEBNVOVINY) – V nedeľu sa na jubilejných XX. majstrovstvách sveta vo futbale hrali tri zápasy. Na slávnej Maracane zvládla svoj vstup do turnaja reprezentácia „albicelestes“. Skóre duelu v Riu de Janeiro otvoril rýchly vlastenec Seada Kolašinaca po priamom kope Lionela Messiho.

Práve hviezdny kapitán Argentíny pridal v 65. minúte druhý gól po peknom slalome v bosnianskej obrane a strele z hranice šestnástky od pravej žrde. Presný zásah Vedada Ibiševiča pár minút pred koncom prišiel už neskoro, favorit si víťazstvo nenechal vziať.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

V „éčku“ si Švajčiari vďaka žolíkom z lavičky pripísali na konto prvú výhru. Reprezentanti krajiny „helvétskeho kríža“ síce od 16. minúty po góle Ennera Valenciu prehrávali 0:1, ale v druhom dejstve dokonale otočili výsledok. Najprv Admir Mehmedi vyrovnal na 1:1 a pár sekúnd pred koncom dokonal obrat Haris Seferovič.

Obrazom: Nedeľňajšie zápasy na MS vo futbale

Premiérovo v histórii svetových futbalových šampionátov rozhodlo o uznaní sporného gólu jastrabie oko. Bránková technológia potvrdila, že v 48. minúte stretnutia E-skupiny Francúzsko – Honduras (3:0) na MS 2014 v Brazílii prešla lopta celým objemom za čiaru, keď si ju tam nešťastne zrazil gólman Noel Valladares po odrazenej strele Karima Benzemu od žrde.

Stredoameričania síce húfne protestovali, ale nič im to nebolo platné – brazílsky rozhodca Sandro Ricci ho napokon uznal. Ak by nešlo o vlastenec, spomenutý útočník Realu Madrid mohol mať v hrsti prvý hetrik šampionátu, keďže sa predtým presadil v závere prvého polčasu z pokutového kopu a v 72. minúte spečatil víťazstvo.