O post primátora vo Zvolene zabojuje šesť kandidátov, o kreslo sa uchádza známy kriminalista či bývalý europoslanec

Komunálne voľby 2018 na Slovensku
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

O post zvolenského primátora sa uchádzajú šiesti kandidáti. Vyplýva to zo zoznamu zaregistrovaných kandidátov zverejneného mestskou volebnou komisiou vo Zvolene.

Celkom 110 kandidátov sa v šiestich volebných obvodoch uchádza o 25 poslaneckých stoličiek vo zvolenskom mestskom zastupiteľstve.

Kandidáti na primátora

Kandidatúru na kreslo primátora mesta pod Pustým hradom odobrila komisia pre nezávislú kandidátku advokátku Dominiku Árvaiovú a rovnako pre nezávislého kandidáta finančného riaditeľa Vladimíra Maňku, ktorý už v minulosti na tomto poste pôsobil a bol tiež poslancom Národnej rady SR, poslancom Európskeho parlamentu za stranu Smer-SD a tiež predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja.

O post primátora vo Zvolene sa bude tretíkrát ako nezávislý kandidát uchádzať aj bývalý kriminalista, publicista a mestský poslanec Matej Snopko. Primátorom chce byť aj podnikový manažér a súčasný viceprimátor Zvolena Jaroslav Stehlík.

Súčasná primátorka o post nezabojuje

K doteraz známym uchádzačom o kreslo primátora vo Zvolene pribudol aj piaty nezávislý kandidát inovačný manažér Jozef Dobroslav Pinka. Jediným straníckym kandidátom je konateľ obchodnej spoločnosti Samir Moumani za politickú stranu Dobrá voľba a Umiernení.

Dvojnásobná primátorka Lenka Balkovičová sa o svoje súčasné kreslo už uchádzať nebude, ale pre Zvolenčanov chce naďalej pracovať z pozície poslankyne mestského a krajského zastupiteľstva.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov na sobotu (29. októbra).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárDominika ÁrvaiováJaroslav StehlíkLenka BalkovičováMatej SnopkoVladimír Maňka