O e-karanténe stále nie je rozhodnuté, Sulíkovo ministerstvo navrhne vláde spôsoby riešenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Telefón, mobil
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo hospodárstva SR plánuje predložiť na rokovanie vlády materiál s podrobnosťami k spôsobu riešenia e-karantény a požiada kabinet o podporu predloženého návrhu. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa rezortu Katarína Matejková. Z jej vyjadrení teda vyplýva, že konečné rozhodnutie o celom projekte ešte stále nepadlo.

Minister hospodárstva Richard Sulík pritom ešte koncom februára na rokovanie vlády predložil informáciu o e-karanténe a vyhlásil, že ak padne rýchlo jasné rozhodnutie, nová aplikácia by mohla byť spojazdnená do konca apríla. Vtedy kabinet k tejto téme konečné stanovisko nezaujal. E-karanténa je aj súčasťou najnovších opatrení, ktoré schválila vláda po niekoľkodňovom rokovaní premiéra a vedcov.

Viac o téme: Koronavírus

Aplikácia by sa podľa aktuálnych vyjadrení ministerstva mala zameriavať na dve skupiny obyvateľov. „Na tých, ktorí prichádzajú zo zahraničia a nedisponujú negatívnym výsledkom testu, a na tých, ktorí sú vo vnútrozemí pozitívne testovaní. Je nevyhnutné podchytiť tieto dve skupiny,“ priblížil rezort.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Katarína MatejkováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRVláda SR