Novým šéfom štátnych hmotných rezerv sa stal poradca ministra Sulíka

Richard Sulík
Minister hospodárstva SR Richard Sulík. Foto: SITA/Úrad vlády SR
  • aktualizované 14. mája, 13:01

Novým predsedom Správy štátnych hmotných rezerv SR je Ján Rudolf. Vo štvrtok o tom rozhodla vláda. Štátne rezervy dočasne riadila Lucia Gocníková po tom, ako kabinet pre podozrivé nákupy ochranných pomôcok potrebných pre boj s koronavírusom z tohto postu odvolal Kajetána Kičuru. Ten bol na čele úradu osem rokov.

Machinácie pri verejnom obstarávaní

Ešte v apríli pritom u Kičuru zasahovala NAKA, domová prehliadka súvisela s podozreniami z machinácií pri verejnom obstarávaní. Následne dal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry súhlas na jeho zadržanie a bolo voči nemu vznesené obvinenie z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Stíhaný je väzobne.

Ako po rokovaní vlády informoval minister hospodárstva Richard Sulík, novou podpredsedníčkou úradu by sa mala stať Zuzana Šubová.

Podľa neho tak budú obaja najvyšší predstavitelia hmotných rezerv, najlepšou zárukou toho, že tento úrad bude postupovať maximálne transparentne a hospodárne a že sa postarajú o to, aby bol v plnom rozsahu funkčný. Teda, aby boli v jeho skladoch tovary v dostatočnom množstve, kvalite a za čo najnižšiu možnú cenu.

Transparentné a efektívne fungovanie

Nový predseda Ján Rudolf má podľa vlastných slov jasnú predstavu, ako chce úrad viesť. Základom by malo byť transparentné a efektívne fungovanie bez akýchkoľvek korupčných škandálov.

Hmotné rezervy pritom v najbližšej dobe čaká dôsledný hĺbkový audit, a to tak personálny, ako aj audit zmlúv.

Ján Rudolf aktuálne pôsobí ako poradca podpredsedu vlády a ministra hospodárstva SR Richarda Sulíka. Venoval sa aj pedagogickej činnosti, pôsobil na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave, ako aj na Katedre ekonómie a financií Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RudolfLucia GocníkováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRŠHR Štátne hmotné rezervy