Nový župan Droba sa stretol s Frešom, oceňuje jeho proaktívny prístup pri odovzdávaní úradu

Juraj Droba
Juraj Droba - predseda Bratislavského samosprávneho kraja. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 10. novembra (WebNoviny.sk) – Novozvolený predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba sa tento týždeň stretol s dosluhujúcim županom Pavlom Frešom dvakrát. Pre agentúru SITA to povedal Droba s tým, že oceňuje proaktívny prístup Freša pri odovzdávaní agendy a úradu.

Prelink.jpg

„Je pre mňa omnoho jednoduchšie preberať úrad tak, že môj predchodca spolupracuje a snaží sa mi pomôcť. Takto by to malo byť v kultivovaných krajinách,“ povedal a dodal, že iní kolegovia nemajú toľko šťastia a ich predchodcovia im „robia naprieky“.

„Toto sa v Bratislave nedeje. Môžete si byť istí, že keď budem ja odchádzať, budem postupovať úplne rovnako,“ uviedol. Podľa Drobu sa Frešo snažil spravovať kraj hoci bez nejakej väčšej vízie, ale vcelku dobre. „Pozitívne na neho reaguje kultúrna obec, takže toto je oblasť, ktorú určite budem robiť podobným spôsobom a budem si nechávať veľa radiť od ľudí z externého prostredia,“ priblížil nastupujúci predseda kraja.

Droba zároveň plánuje aj isté personálne zmeny v úrade. „Je logické, že každý nový predseda kraja si prinesie niekoľkých svojich ľudí, ktorých potrebuje a ktorým v plnej miere dôveruje. Sú funkcie na úrade, ktoré sú plne automaticky prepojené na osobu predsedu, takže týchto ľudí si určite so sebou prinesiem a budem sa pozerať aj po výmene niektorých odborníkov tak, aby som posilnil svoj tím,“ uzavrel Droba.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj DrobaPavol Frešo
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)