Nový funkcionár rezortu zdravotníctva Kolník figuruje v kauzách, pozná sa aj s Kočnerom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Budova ministerstva
Foto: SITA / Marko Erd

Meno nového tajomníka služobného úradu ministerstva zdravotníctva Mariána Kolníka sa spája s viacerými obchodnými kauzami, v 90. rokoch obchodoval dokonca aj s Marianom Kočnerom. Informuje o tom spravodajský portál aktuality.sk.

Kolník – šedá eminencia rezortu dopravy za Figeľa

Marián Kolník v minulosti pôsobil ako poradca na ministerstve dopravy, ktorému vtedy šéfoval Ján Figeľ (KDH). Už vtedy upozornili médiá na jeho početné stretnutia so zástupcami biznisu a politiky na pôde úradu. Rokoval údajne s majiteľom Istrokapitalu Máriom Hoffmannom či Danielom Jakubovičom, ktorý mal väzby na J&T.

Predstavitelia vtedy opozičného Smeru aj médiá ho označovali za šedú eminenciu rezortu dopravy.

Kolníkove meno sa spájalo aj s kauzou nákupu luxusných školení a učebníc za desiatky tisíc eur od českej pobočky spoločnosti FranklinCovey, kde Kolník pôsobil, a firmy Demján patriacej lektorovi FranklinCovey Zoltánovi Demjánovi. Školenia si bez súťaže objednala Národná diaľničná spoločnosť (NDS) patriaca pod ministerstvo dopravy.

NDS vtedy tvrdila, že výberu konkrétnej firmy predchádzal prieskum trhu. Zoznam oslovených firiem však nezverejnili. Sám minister priznal, že obchod vyvoláva pochybnosti. Po medializácii ďalších priamych nákupov za 300-tisíc eur odvolal z funkcie vtedajšieho šéfa NDS Alana Sitára. Kolník vo funkcii zostal.

Kolník obchodoval i s Kočnerom

Nedávno sa Kolník objavil aj na súde v kauze zmeniek televízie Markíza za 69 miliónov eur. Povedal, že o zmenkách nič nevie, nepozná ich a s Kočnerom sa o nich nerozprával.

„Predvolala si ho obhajoba, Kolník však svojou výpoveďou nepomohol ani Marianovi Kočnerovi, s ktorým sa v minulosti dva- či trikrát stretol, ani Pavlovi Ruskovi, uviedli aktuality.sk.

Kolník pôsobil do minulého týždňa vo FranklinCovey ako konzultant.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján FigeľMarián KočnerMario HoffmanPavol Rusko
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SRNDS Národná diaľničná spoločnosť