Nová aplikácia na e-karanténu by mala byť hotová do konca apríla, určená bude hlavne pre pozitívnych

KORONAVÍRUS: Mobilná aplikácia eKaranténa
Telefón so zobrazenou webovou stránkou korona.gov.sk s oznamom o nespustení smart karantény pomocou aplikácie eKaranténa, umožnujúcej využitie domácej karantény. Spustenie blokuje kontrola spoločností Apple a Google. Bratislava, 23. máj 2020. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel.

Ak padne rýchlo jasné rozhodnutie, nová aplikácia na e-karanténu by mohla byť spojazdnená do konca apríla. Ako povedal minister hospodárstva Richard Sulík, stredajšie rokovanie vlády pritom k tejto téme konečné stanovisko nezaujalo. „Premiér opustil rokovanie,“ objasnil. Ostatní členovia vlády projekt podporili, podľa Sulíka však musí ísť konečné rozhodnutie z najvyššieho miesta.

Viac o téme: Koronavírus

Minister pritom ako zásadný problém označil fakt, že v súčastnosti prijímame opatrenia pre všetkých. „Myslím, že ďaleko chytrejšie by bolo koncentrovať sa na tých, ktorí su pozitívni,“ priblížil. Aplikácia by mala byť primárne určená pre tých, ktorí prechádzajú hranice a na pozitívne testovaných doma. Úplné zatvorenie hraníc by podľa Sulíka napáchalo obrovské ekonomické škody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR