Nokia zjednodušuje označovanie telefónov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nokia 500
Nová Nokia 500 Foto: Nokia

BRATISLAVA 1. augusta (WEBNOVINY) – V čom bude označovanie mobilov nové? Veľmi jednoducho povedané, z alfanumerického kódu zostane iba numerický. Takže nebude Nokia C1 ani Nokia X7. Namiesto nich bude iba označenie tromi číslami, tak ako je to pri Nokii 500, ktorá práve prichádza na trh.

Prvé číslo bude označovať kvalitatívnu vyspelosť (a samozrejme aj cenovú úroveň) ponúkaného mobilu. Takže bude hneď jasné, že zatiaľčo napríklad (zatiaľ hypotetická) Nokia 100 bude ekonomicky určite výhodnejšia, ako taká Nokia 900, ktorá by mohla tvoriť kvalitatívny aj technologický vrchol ponuky. Rozdiel bude úplne zreteľný a podľa predstaviteľov Nokie by nemalo dochádzať k tomu, aby si klienti mysleli, že dajme tomu Nokia C7 a X7 sú príbuzné modely s minimálnymi funkčnými rozdielmi.

https://www.youtube.com/watch?v=24xPEo0FFlY

Každý by mal na základe nového intuitívneho označovania ľahko pochopiť, že ak chce špičkový model, tak bude určite lepšou voľbou Nokia 890 než Nokia 790 (ich označenia sú zatiaľ použité len ako príklady, skutočné modely s týmto kódom zatiaľ neexistujú). Samozrejme, Nokia by v budúcnosti nemala ponúkať len deväť modelov – od Nokie 100 po Nokiu 900 – ale nuly v ich názve budú nahradené ďalšími číslami, reprezentujúcimi drobné funkčné a výbavové odlišnosti u modelov toho istého modelového radu a v príbuznej cenovej relácii.

Podrobnosti o novom označovaní mobilov Nokie sa objavili dnes na jej oficiálnom blogu a je to jedna z foriem, ako sa snaží fínska spoločnosť zastaviť pokles záujmu o svoje telefóny, o ktorom sme písali napríklad v tomto článku.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Nokia