Nibali si na olympiáde zlomil kľúčne kosti, Porte lopatku

Vincenzo Nibali
Taliansky cyklista Vincenzo Nibali. Foto: Claudio Peri/ANSA via AP

RIO DE JANEIRO 7. augusta (WebNoviny.sk) – Taliansky cyklista Vincenzo Nibali si z olympijských hier v Riu de Janeiro odvezie nepríjemné spomienky. V sobotňajších pretekoch mužov útočil na medailu, napokon ich však po páde necelých 12 km pred cieľom nedokončil a v nemocnici mu zistili zlomeninu oboch kľúčnych kostí.

OH 2016

Nibali bol pred pádom vo vedúcej trojčlennej skupine a pri tretej olympijskej účasti útočil na prvý cenný kov. Víťaz Tour de France 2014, Giro d´Italia 2013 a 2016 a Vuelta a Espaňa 2010 sa neudržal na bicykli v technicky náročnom zjazde, v ktorom bola navyše mokrá cesta. Vo vysokej rýchlosti skončil na zemi a preteky sa preňho skončili. Správy o zlomenine potvrdil cez twitter tréner 31-ročného cyklistu Davide Cassani.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – druhý deň

V rovnakej chvíli ako Nibali spadol aj Kolumbijčan Sergio Henao, ktorý má zlomenú panvu a pomliaždený hrudník. Z vedúcej skupiny sa udržal na bicykli len Poliak Rafal Majka, ktorého v závere dostihla dvojica Greg van Avermaet a Jakob Fuglsang a napokon získal bronz. V zjazde na okruhu Vista Chinesa spadli aj ďalší cyklisti. Smolu mal na tomto mieste v predposlednom kole Austrálčan Richie Porte, ktorý si zlomil lopatku.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakob FuglsangRafal MajkaRichie PorteVincenzo Nibali