Nemocnicu na severozápade Sýrie zničili smrtiace nálety

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sýria
Foto: SITA/AP

DAMASK 8. augusta (WebNoviny.sk) – Rušnú nemocnicu, špecializovanú na pediatriu, zničili v oblasti ovládanej povstalcami na severozápade Sýrie v sobotu 6. augusta nálety, ktoré zároveň zabili 13 ľudí vrátane piatich detí. Informovala o tom v pondelok medzinárodná charitatívna organizácia Lekári bez hraníc (MSF), ktorú citovali tlačové agentúry DPA a AP.

Dva zo štyroch leteckých útokov zasiahli priamo nemocnicu v obci Millis v provincii Idlib a vyradili ju z prevádzky. Tieto nálety za bieleho dňa usmrtili štyroch členov nemocničného personálu, päť detí, dve ženy a dve ďalšie osoby, uviedli MSF. Bombardovanie zničilo aj operačnú sálu, jednotku intenzívnej starostlivosti, oddelenie pediatrie, sanitky a generátor.

MSF upozornili, že nemocnica v Millise podporovaná práve touto charitou slúžila 70.000 obyvateľom spádovej oblasti. „Priame bombardovanie ďalšej nemocnice v Sýrii je násilným trestným činom,“ uviedla Silvia Dallatomasinová, manažérka operácií MSF na severozápade Sýrie.

Nemocnice, väčšinou v oblastiach kontrolovaných povstalcami v krajine, sú pravidelne terčmi útokov. Len v júli bolo hlásených 44 takýchto útokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať