Nemecký prezident pozval Zuzanu Čaputovú na oslavy pádu Berlínskeho múru

Frank-Walter Steinmeier, Zuzana Čaputová
Budúca slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a nemecký spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier. Foto: SITA/AP, SITA/Jana Birošová - koláž WBN.

BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecký spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier zablahoželal Zuzane Čaputovej k zvoleniu za prezidentku Slovenskej republiky.

Zároveň ju pozval na oslavy 30. výročia pádu Berlínskeho múru. Informovalo o tom nemecké veľvyslanectvo na Slovensku na svojej facebookovej stránke.

„Dokázali ste presvedčivo vyjadriť túžbu Sloveniek a Slovákov po dobrej budúcnosti v spojenej Európe. Slovensko a Nemecko sú spolu úzko a priateľsky prepojené. Dôverne spolupracujeme v Európskej únii a v NATO už mnoho rokov. Ale ani na príspevok Slovákov k pádu Berlínskeho múru v roku 1989 sa nezabúda,“ uviedol Steinmeier a pripojil pozvanie na 9. novembra do Berlína.

Zuzana Čaputová vyhrala druhé kolo prezidentských volieb. Súčasného prezidenta Andreja Kisku nahradí vo funkcii 15. júna. Nemecko si 9. novembra pripomína pád Berlínskeho múru, Slovensko a Česko zase 17. novembra oslávi 30. výročie Nežnej revolúcie, ktorá viedla k pádu socializmu.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU: VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLIEB

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Frank-Walter SteinmeierZuzana Čaputová