Policajt, ktorý v Prešove zastrelil kolegu a ušiel na služobnom aute, je synom primátorky Turčanovej

Policajná páska
Foto: ilustračné, www.facebook.com
  • aktualizované 15. marca 16:02

Pri incidente, ktorý sa odohral v pondelok 14. marca podvečer pri čerpacej stanici neďaleko železničnej stanice v Prešove, policajt zastrelil svojho kolegu. Streľbe údajne predchádzala výmena názorov, pričom strelec z miesta činu ušiel v policajnom aute. Podozrivého sa podarilo polícii zadržať.

Ako na utorňajšej tlačovej besede informoval dočasný prezident Policajného zboru Štefan Hamran, prípad pondelkovej streľby v Prešove rieši Úrad inšpekčnej služby (ÚIS). Zároveň zdôraznil, že polícia bude musieť vyšetriť, čo sa stalo a aké boli príčiny konania policajta.

„Ak sa potvrdí, že priamy nadriadený nezohľadnil tie informácie, ktoré naznačovali, že ten policajt by mohol skratovo konať, tak určite bude vyvodená nejaká zodpovednosť, ale zatiaľ také informácie nemáme,“ povedal šéf polície. Rodina primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej vyjadrila ľútosť nad tragickou udalosťou a zároveň potvrdila, že strieľal jej najstarší syn Martin. Rodina zároveň požiadala pozostalých o odpustenie.

„Pondelkový večer nezvratne zmenil životy dvoch rodín. Náš najstarší syn Martin včera večer v službe zastrelil svojho kolegu. Jeho rukou vyhasol život mladého muža, manžela, otca a syna…. Niet slov útechy pre pozostalých, ktorým vyjadrujeme našu hlbokú ľútosť a sústrasť. Nedokážeme vrátiť čas, zmeniť, čo sa stalo…nerozumieme tomu, čo sa v jeho mysli odohrávalo, čo Martina viedlo k tak strašnému činu, prosíme pozostalých, pokiaľ to bude v ich silách, o odpustenie,“ uviedla rodina Turčanová vo svojom vyhlásení k pondelkovej tragickej udalosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea TurčanováŠtefan Hamran
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR