Nebenzia opäť obvinil západné vlády a médiá, že si vymysleli príbeh o tom, ako Rusi zabíjali ľudí v Buči

Ukrajina, vojna, Buča
Telá štyroch ľudí, ktorí zomreli počas ruskej okupácie, čakajú v stredu 20. apríla 2022 na pohreb v meste Buča na predmestí Kyjeva. Foto: SITA/AP

Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o používaní digitálnych technológií pri udržiavaní mieru obvinil USA a Veľkú Britániu, ktoré sa nazývajú „spoločenstvom demokracií“, z budovania „kybernetickej totality“ a spolu s technologickými gigantmi ako Meta z vypínania ruských televíznych kanálov, vyháňania ruských novinárov a blokovania prístupu na ruské webové stránky.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Nebenzia opäť obvinil západné vlády a médiá, že si vymysleli príbeh o tom, ako ruská armáda zabíjala civilistov v Buči pri Kyjeve. Tvrdil, že civilisti zomreli na zranenia spôsobené delostreleckými projektilmi vypálenými ukrajinskou armádou.

Zástupca britského veľvyslanca James Roscoe oponoval ruským tvrdeniam o „zinscenovanej provokácii“ a tvrdeniu, že za úmrtia civilistov po opätovnom dobytí mesta sú zodpovední Ukrajinci, pričom uviedol, že satelitné snímky dokazujú, že telá ležali v uliciach Buče niekoľko týždňov v čase, keď bolo mesto pod kontrolou Ruska.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe James RoscoeVasilij Nebenzia
Firmy a inštitúcie Meta