Neapol zdolal Cesenu 2:1, Hamšík odohral celý zápas

Futbal

Výsledok jediného štvrtkového osemfinálového stretnutia Talianskeho pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Neapol – Cesena 2:1 – Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel

NEAPOL 12. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol podľa predpokladov postúpili do štvrťfinále Talianskeho pohára, s Cesenou sa však vo štvrtok potrápili a napokon na domácej pôde zvíťazili najtesnejším rozdielom 2:1.

Skóre duelu otvoril v 20. min Popescu, na čo dokázal favorit adekvátne zareagovať až v záverečnej tridsaťminútovke. V 65. min najprv vyrovnal Cavani a o ďalších dvadsať minút priklonil misky váh na stranu „Partenopei“ Pandev.

Víťazný zásah tohto Macedónca však vyvolal mnohé kontroverzie, ani opakované momentky nedokázali dať definitívnu odpoveď na to, či lopta celým objemom prešla za bránkovú čiaru. „Bol to ťažký duel. Hostia výborne bránili a navyše sa aj ujali vedenia. Sme však veľmi radi, že sme v druhom polčase otočili zápas a ideme ďalej,“ komentoval stredopoliar Neapola Marek Hamšík a dodal: „Taliansky pohár berieme veľmi vážne. Chceme v ňom ísť čo najďalej.“

N 2-1 C by Futbol2101