Marek Hamšík výrazne pomohol k zničeniu Janova

Hamsik
Marek Hamšík oslavuje gól v sieti Janova. Foto: SITA/AP

RÍM 21. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový stredopoliar v službách talianskeho klubu SSC Neapol Marek Hamšík sa stal hrdinom stredajšieho stretnutia 16. kola Serie A proti FC Janov (6:1).

Dvadsaťštyriročný kapitán slovenskej reprezentácie najprv strelil gól v 17. min na 2:0 a potom prihrával Goranovi Pandevovi v poslednej minúte prvého polčasu na štvrtý, resp. švagrovi Walterovi Garganovi v 49. min na piaty presný zásah tímu.

Pre Hamšíka to bol piaty ligový gól v sezóne 2011/2012. O dva góly Neapolu sa postaral uruguajský útočník Edinson Cavani.

Chceli sme si udobriť fanúšikov

Hamšík

„Bolo dôležité získať tri body. Nemohli sme si dovoliť ďalšiu stratu a chceli sme si udobriť fanúšikov. Sme šťastní,“ povedal pre regionálne vydanie La Gazzetta dello Sport 24-ročný tvorca hry Hamšík, ktorý v 17. min zvýšil na 2:0 a podieľal sa na vysokom víťazstve aj dvoma asistenciami.

Raz pritom vyzval k presnému zásahu svojho uruguajského švagra Waltera Gargana a Slovákova sestra Miška podľa portálu Telecapri prostredníctvom Twitteru nadšene uviedla: „Som na teba hrdá, moja láska. Zaslúžil si si to! Vďaka za krásny vianočný darček! Ľúbim ťa.“

Zverenci Waltera Mazzarriho predtým v nedeľu takisto na vlastnom štadióne San Paolo pod Vezuvom prehrali s AS Rím 1:3, keď doplatili na nízku efektivitu. Jediný gól Neapolčanov, ktorí momentálne figurujú na 6. priečke v tabuľke 10 bodov za vedúcim AC Miláno, vtedy strelil práve Hamšík. V stredu za FC Janov nehral dlhodobo zranený Juraj Kucka.

Smola prelomená

„Zlomili sme našu smolu, ktorá sa nám lepila na päty v predchádzajúcich zápasoch. A odniesol si to Janov. Pri všetkej úcte k tomuto súperovi mohlo byť naše víťazstvo vyššie, dokonca až dvojciferné. Sme radi, že sme našich fanúšikov potešili výbornou hrou a šiestimi gólmi. Zaslúžili si to, celý rok boli fantastickí,“ komentoval Marek Hamšík aj na svojej internetovej stránke skvelé neapolské ukončenie roka 2011.

Banskobystričan, ktorý patril k najlepším hráčom na trávniku, strelil v 17. min proti Janovu svoj piaty ligový gól v aktuálnom ročníku Serie A. „Chcel som prihrať Walterovi, ale lopta sa k nemu nedostala. Našťastie sa vrátila ku mne a poslal som ju do siete,“ charakterizoval svoj presný zásah.

Švagrovská spolupráca s Garganom však vyšla hneď na začiatku druhého polčasu za stavu 4:1. „Som rád, že sa po dlhšom čase Walterovi podarilo skórovať. Ten gól si určite zaslúžil,“ uzavrel na svojom webe Marek Hamšík.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 16. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže – Serie A:

SSC Neapol – FC Janov 6:1 (4:1)

Góly: 12. a 24. Cavani, 17. HAMŠÍK, 45. Pandev, 49. Gargano, 80. Zúniga – 27. Jorquera

Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie.

Inter Miláno – US Lecce 4:1 (1:1)

Góly: 34. Pazzini, 49. D. Milito, 73. Cambiasso, 81. R. Alvárez – 20. Muriel

FC Parma – Catania 3:3 (3:1)

Góly: 5. Modesto, 23. Biabiany, 44. Floccari – 22. Almiron, 74. Lodi (z pok. kopu), 85. Catellani

Tomáš Košický (Catania) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Atalanta – Cesena 4:1 (3:1)

Góly: 18. a 44. Marilungo, 17. Denis (z pok. kopu), 71. Peluso – 12. Candreva

Bologna – AS Rím 0:2 (0:2)

Góly: 17. Taddei, 40. Osvaldo, ČK: 78. Portanova (Bologna)

Novara – Palermo 2:2 (0:1)

Góly: 77. Mazzarani, 85. Rigoni – 20. Ludi (vlastný), 73. Bertolo, ČK: 43. Iličič (Palermo)

Lazio Rím – Chievo Verona 0:0

Udinese – Juventus Turín 0:0