V okolí vojenského areálu Mokraď sa pohybuje medveď, zásahový tím prijal preventívne opatrenia

Medveď, les
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Zásahový tím pre medveďa hnedého monitoruje vojenský areál Mokraď blízko mesta Liptovský Hrádok (okres Liptovský Mikuláš). V areáli zachytili vojaci čerstvé stopy. V lokalite sa začal aktuálne budovať humanitárny tábor pre utečencov z Ukrajiny, v ktorom je v súčasnosti umiestnených približne 200 utečencov. Informuje o tom manažérka pre komunikáciu Štátnej ochrany prírody SR Kristína Bocková v tlačovej správe.

Z preventívnych dôvodov členovia Zásahového tímu na mieste vykonali obhliadku vojenského priestoru aj priľahlého okolia a vytipovali lokality na umiestnenie fotopascí, ktoré pravidelne kontrolujeme. V širšom okolí ani priamo vo vojenskom objekte neboli zaznamenané stopy ani iné pobytové znaky medveďa hnedého,“ uviedol Michal Haring zo Zásahového tímu.

V areáli boli prijaté preventívne opatrenia v podobe každodenného odvozu komunálneho a kuchynského odpadu produkovaného v tábore pre utečencov. Nesprávne zabezpečený odpad totiž patrí k najčastejším dôvodom, pre ktorý sa medvede pohybujú v blízkosti ľudských obydlí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristína Bocková
Firmy a inštitúcie ŠOP Štátna ochrana prírody