Ukrajina pripravila postup pre export štyroch plodín na trhy piatich štátov Únie, ktoré s ňou susedia

Vojna na ukrajine psenica obilie vývoz
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Kyjiv pripravil postup verifikácie exportu štyroch poľnohospodárskych produktov na trhy piatich členských krajín Európskej únie susediacich s Ukrajinou.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje utorkové vyjadrenie ukrajinského ministra poľnohospodárskej a potravinovej politiky na stretnutí so šéfmi rezortov poľnohospodárstva Vyšehradskej skupiny. Mechanizmus podľa jeho slov vytvorili v súlade s rozhodnutím Európskej komisie.

„Prijímame interný postup pre verifikáciu exportu štyroch plodín, a to kukurice, repkových a slnečnicových semien a pšenice, do piatich štátov EÚ,“ povedal Solskyj.

„Na základe tohto postupu bude ukrajinská vláda na vydanie licencie na export mať 30 dní od obdržania žiadosti. V priebehu týchto 30 dní bude Ukrajina informovať Európsku komisiu a relevantnú krajinu o prijatí žiadosti o licenciu na vývoz,“ konštatoval Solskyj.

Tento mechanizmus, ktorý bráni exportu bez súhlasu susednej krajiny, je tak konštruktívny a jasný, ako je to možné, a berie do úvahy záujmy všetkých strán, poznamenal ukrajinský minister.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom