Tarabovo ministerstvo vyhlásilo ďalšiu výzvu na odkanalizovanie v Nitrianskom a Trnavskom kraji

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tomáš Taraba
Minister životného prostredia Tomáš Taraba. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo životného prostredia SR vyhlásilo ďalšiu výzvu na čerpanie finančných prostriedkov z Programu Slovensko, ktorou sa by sa mala dofinancovať druhá fáza projektov zameraných na odkanalizovanie v Nitrianskom a Trnavskom kraji.

Oprávnení žiadatelia

Envirorezort spresnil, že táto štrnásta výzva s nového programovacieho obdobia 2021 – 2027 je zameraná na podporu vo vybraných aglomeráciách nad 2000 ekvivalentných obyvateľov a na tento účel je alokovaných viac ako 46 miliónov eur.

Podľa ministerstva sú oprávnenými žiadateľmi výlučne Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s., Združenie obcí Veselé ČOV a obec Vrakúň.

Enirorezort doplnil, že z alokovaných viac ako 46 miliónov eur tvoria prostriedky z Kohézneho fondu (85 %), ku ktorým bude v závislosti od právnej formy oprávneného žiadateľa prirátaná suma Štátneho rozpočtu SR (10 %, resp. 5 %) a spolufinancovanie prijímateľa (5 %, resp. 10 %).

Smernica o čistení odpadových vôd

Rezort dodal, že výzva reaguje na záväzky Slovenska voči Európskej únii, vyplývajúce zo Zmluvy o pristúpení SR k Európskej únii a tiež smernice o čistení komunálnych odpadových vôd.

Úplné znenie výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku bude dostupné na webovom sídle www.itms2014.sk a www.eurofondy.gov.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaMŽP Ministerstvo životného prostredia SR