Takáč vymenoval nového riaditeľa  Pôdohospodárskej platobnej agentúry

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MPRV: Vyplácanie priamych platieb poľnohospodárom
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč. Foto: Archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

 Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA) povedie od 15. januára nový generálny riaditeľ Vladimír Urmanič. Do funkcie ho vymenoval minister pôdohospodárstva Richard Takáč. Vladimír Urmanič nastupuje do funkcie po Ondrejovi Humajovi, ktorý v nej pôsobil od novembra 2023.

Nového generálneho riaditeľa PPA čaká dokončenie digitalizácie agentúry a pokračovanie procesov v poskytovaní podpôr pre žiadateľov v agrorezorte.

„Moje očakávania od vedenia pôdohospodárskej agentúry zostávajú nemenné. Považujem za kľúčové v záujme všetkých poľnohospodárov, aby procesy fungovali správne a v ich prospech,“ doplnil minister Takáč.

Vladimír Urmanič prichádza z Úradu pre územné plánovanie a výstavbu SR, kde pôsobil ako riaditeľ odboru vnútorného auditu. Predtým pracoval v Národnej banke Slovenska ako hlavný metodik medzinárodnej koordinácie v oblasti finančného riadenia a na Ministerstve financií SR ako generálny riaditeľ sekcie auditu a kontroly. Nový generálny riaditeľ má tiež dlhoročné skúsenosti z pôsobenia v oblasti auditu a kontroly, koordinácie auditov, vzťahov s Európskou komisiou a štátnej správy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ondrej HumajRichard Takáč
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra