Platobná agentúra už poslala vyše 20 a 130 miliónov eur ako kompenzácie za sucho a ešte nekončí

Sucho, peniaze, poľnohospodári
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) posiela na účty poľnohospodárov peniaze na kompenzáciu sucha. Polovicu platieb na sucho 2022 a prvé priame platby už poslala, čo predstavuje sumu vyše 20 mil. eur a 130 mil. eur v rámci priamych platieb. Informovala o tom v tlačovej správe PPA.

Chovatelia väčšiny hospodárskych zvierat nebudú musieť čakať na kompenzáciu sucha roky. Ešte tento rok agentúra vyplatí 41 mil. eur. Polovicu z tejto sumy PPA poslala oprávneným žiadateľom na účty.

„Som rád, že PPA každý deň dokazuje, že je plnohodnotná a fungujúca banková inštitúcia pre poľnohospodárov. Po úspešnom vyplatení výnimočnej pomoci, zelenej nafty a poistného pokračujeme v rýchlom tempe zasielania peňazí na účty žiadateľov aj v ostatných podporách a platbách,“ uviedol generálny riaditeľ Jozef Kiss.

Poľnohospodári dostávajú aj zmluvy na štátnu pomoc pre potravinárov. Po ich podpise im PPA začne posielať peniaze tak, aby ich dostali ešte tento rok. Ide o 309 žiadostí z celkového počtu 311, ktoré predstavujú takmer 35,5 mil. eur. Nakoľko je alokácia na výzvu 10 mil. eur, každá úspešná žiadosť bude krátená o príslušný koeficient.

Titulok:  PPA posiela platby ako kompenzáciu na sucho 2022, podaných je 309 žiadostí

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Kiss
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra