Lesy SR odmietajú obvinenia, že zvyšujú ťažbu dreva. Tvrdia, že striktne dodržiavajú stanovené limity

Ťažba dreva
Výrobné plány sa striktne opierajú o programy starostlivosti o les, tvrdí štátny podnik. Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Výrobné plány Lesov SR sa striktne opierajú o programy starostlivosti o les. Štátny podnik v roku 2021 znížil objem ťažby medziročne o zhruba 100-tisíc kubických metrov. V roku 2022 predpokladá ďalšie znižovanie objemu ťažby o zhruba 100-tisíc kubických metrov. Informuje o tom tlačový odbor štátneho podniku Lesy SR v tlačovej správe.

„Obvinenia, resp. námietky uvádzané v liste sa nezakladajú na pravde a sú v priamom rozpore so skutočnosťami, realizovanými priamo v riadiacej praxi štátneho podniku. Obvinenia, že „noví riaditelia“ chcú ťažbové zámery zosilniť mimo území národných parkov, nie sú pravdivé,” uvádza sa v tlačovej správe.

Vedenie Lesov SR vyjadrilo záujem o otvorenú komunikáciu so zamestnancami. Signatárom listu a zástupcom zamestnancov ponúkol generálny riaditeľ Tibor Kőszeghy osobné stretnutie. Ponuka stretnutia bola zo strany signatárov listu odmietnutá.

List sa týka žiadosti o zabezpečenie odvolania generálneho riaditeľa Lesov SR a ľudí, ktorých priviedol z externého prostredia do vedenia podniku. Dôvodom má byť snaha predísť nezvratným negatívnym personálnym nomináciám na nových závodoch a lesných správach s prepojením na oligarchov či záujmové skupiny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tibor Köszeghy
Firmy a inštitúcie Lesy SR