Bývalí ministri pôdohospodárstva za OĽaNO boli totálne neschopní riadiť rezort, tvrdí minister Takáč

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie 1. schôdze
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Predchádzajúci ministri pôdohospodárstva a rozvoja vidieka za hnutie OĽaNO v oblasti priamych platieb pre poľnohospodárov úplne zlyhali. Na brífingu to uviedol minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD).

Bývalý minister za hnutie OĽaNO Ján Mičovský sa podľa neho od roku 2020 nevenoval stratégii pre novú poľnohospodársku politiku. Príslušné dokumenty podľa Takáča predložil Európskej komisii až 1. decembra 2021, teda bol v tejto veci nečinný takmer dva roky.

„Ide o úplne zlyhanie predchádzajúceho vedenia,“ povedal. Tvrdí, že išlo o totálnu neschopnosť riadiť rezort. „Bola to totálna nečinnosť, zaspal na vavrínoch,“ povedal minister Takáč k bývalému ministrovi Jánovi Mičovskému.

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) začala od 30. novembra pri priamych platbách pre poľnohospodárov vyplácať zálohové platby. Ide o zálohové platby na plochové schémy vo výške 50 percent z výšky platieb. Takéto zálohové platby PPA podľa Takáča vyplatí 11,5 tisíca subjektom z celkového počtu 14,5 tisíca poľnohospodárov. Podľa ministra pôdohospodárstva ide o priame platby v sume 130 miliónov eur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičJán MičovskýRichard Takáč
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPPA Pôdohospodárska platobná agentúraSMER-SD