Železničný traťový úsek Podunajské Biskupice – Nové Košariská je počas víkendu nahradený autobusmi

ZSSK, vlaky
Foto: ilustračné, SITA/Nina Bednáriková.

Pre rekonštrukčné práce na železničnom traťovom úseku Podunajské Biskupice – Nové Košariská v okolí hlavného mesta sú v sobotu 11. februára a v nedeľu 12. februára dočasné obmedzenia vo vlakovej doprave. V dôsledku výluky je v uvedenom úseku osem vlakov nahradených autobusovou dopravou.

Rekonštrukcia trate

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ako operátor infraštruktúry realizujú na trati rekonštrukciu cez oba víkendové dni v čase od 10:00 do 14:00. Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) o tom informuje na svojom portáli s tým, že predpokladané meškanie vlakov dotknutých výlukou môže byť približne 10 minút.

Autobusy v časti spomínanej trasy nahradia štyri vlaky do hlavného mesta – z Komárna s odchodmi o 9:40 a 11:40, z Dunajskej Stredy s odchodmi o 9:47 a 11:47, ako aj štyri vlaky opačne z Bratislavy do Komárna a Dunajskej Stredy s odchodmi o 10:03, 11:03, 12:03 a 13:03. Autobusy zastavujú pred budovou stanice Nové Košariská, v Rovinke na štátnej ceste pri odbočke na zastávku ŽSR a v Podunajských Biskupiciach pred staničnou budovou.

Obmedzené vlaková doprava

„V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov. Vzhľadom na prevádzkovú situáciu je potrebné dostaviť sa k vlakom s dostatočným časovým predstihom a venovať zvýšenú pozornosť hláseniam v staničnom rozhlase,“ upozornila ZSSK, ktorá prevádzkuje vlakovú dopravu na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

O výluke na linke S70 v úseku Podunajské Biskupice – Nové Košariská informuje na portáli a sociálnej sieti aj Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji, ktorý organizuje Bratislavská integrovaná doprava, a. s.

Výluka dočasne obmedzila vlakovú dopravu na traťovom úseku Podunajské Biskupice – Bratislava hlavná stanica už 5. a 7. februára. V úseku Podunajské Biskupice – Bratislava-Nové Mesto a späť vtedy autobusy nahradili osem, respektíve deväť vlakov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Bratislavská integrovaná dopravaŽeleznice Slovenskej republiky (ŽSR)ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko