Železničnú dopravu na Slovensku komplikujú mimoriadne udalosti, vlaky výrazne meškali (video)

Rýchlik 830 Urpín v stanici Žarnovica
Rýchlik 830 Urpín do Bratislavy, ktorý musel pre poruchu trakčného vedenia dlhšie stáť v stanici Žarnovica. Foto: SITA Webnoviny.
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničnú dopravu na Slovensku komplikujú aj vo štvrtok mimoriadne udalosti. Viaceré vlaky výrazne meškajú aj viac ako hodinu, na niektorých úsekoch boli odrieknuté, či nahradené autobusovou dopravou.

Porucha vedenia

Dôvodmi sú okrem vplyvu počasia aj prerušenie dopravy, problémy s infraštruktúrou či zrazenie človeka na koľajniciach.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovala o rannom prerušení vlakovej dopravy na úseku Žarnovica – Nová Baňa pre poruchu trakčného vedenia. Obnovili ju po viac ako štyroch hodinách. Následkom prerušenia prevádzky na strednom Pohroní rýchliky z Banskej Bystrice do Bratislavy mali v Žarnovici oneskorenie dve hodiny, resp. v Žiari nad Hronom vyše sto minút.

Rýchlik z Levíc do Banskej Bystrice meškal z Novej Bane 75 minút, osobný vlak z Levíc do Zvolena z toho istého mesta 50 minút.

Spadnutý strom

Vlaková doprava bola ráno na dve hodiny prerušená na úseku Mlynky – Hnilec v okrese Spišská Nová Ves. V tomto prípade bol príčinou spadnutý strom na trati, v dôsledku čoho hlásené meškanie z Hnilca presiahlo 70 minút. Pre počasie národný dopravca odriekol spoj medzi Nálepkovom a Margecanmi, cestujúci mohli využiť iný osobný vlak.

ZSSK vo štvrtok nad ránom obnovila premávku medzi Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou na Tatranských elektrických železniciach. V stredu večer tam vlaky prestali jazdiť tiež pre spadnutý strom. Za vlaky medzi Popradom a Starým Smokovcom nahradili autobusy.

ZSSK zaviedla náhradnú autobusovú dopravu za vlaky aj na úseku Zlaté Moravce – Šurany a späť. Dopravca zrušil viaceré osobné vlaky medzi Trnavou a Novými Zámkami, Trnavou a Leopoldovom, Nitrou a Topoľčanmi či rýchlik medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Náhradou mali byť iné vlaky.

Zrazená osoba

Rýchlik zo Žiliny s príchodom do hlavného mesta na poludnie mal v Trenčíne meškať 70 minút, zrazil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku.

Osobný vlak z Popradu do Liptovského Mikuláša už pred odchodom meškal hodinu, železničiari príčinu neuviedli. Osobné vlaky medzi Zvolenom a Čatou pre poruchu na infraštruktúre meškali z Krupiny skoro sto minút, opačný smerom zo Zvolena hodinu či pre vplyv počasia z Dobrej Nivy cez sto minút.

Nočný rýchlik z Nových Zámkov s plánovaným dojazdom do Košíc vo štvrtok ráno mal už na začiatku predpokladané meškanie zhruba dve hodiny, dôvodom bolo čakanie na prípoj. Pre uviaznutý nákladný vlak meškal v Kútoch takisto dve hodiny medzištátny vlak EuroCity z Prahy s príchodom v stredu v noci do Nových Zámkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko