Úsek R1 dostane výnimku, motoristi budú môcť dočasne jazdiť bez diaľničnej známky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Odhlučnenie
Foto: ilustračné, FB, www.facebook.com

Motoristi môžu po približne 2,5 kilometrovom úseku rýchlostnej cesty R1 pri Seredi jazdiť bez diaľničnej známky. Ministerstvo dopravy vyňalo úsek zo spoplatnenia, dôvodom je uzavretie cestného mosta v Seredi.

Minister dopravy Pavol Lančarič tak vyhovel žiadosti primátora Serede Ondreja Kurbela. Informovala o tom Zuzana Slahučková z Mestského úradu v Seredi. Prejazd cez rýchlostnú cestu R1 skracuje obchádzkové trasy približne o polovicu.

Konečne pozitívna informácia

„Komplikácia dopravnej situácie nám robí vrásky už presne dva mesiace. Možno oneskorene, no konečne prichádza pozitívna informácia z najvyšších radov štátu. Minister dopravy ma informoval, že po dôkladnom preverení a odbornom posúdení našej situácie považuje naše okolnosti za hodné osobitného zreteľa. Vydal pokyn správcovi, Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s., na zabezpečenie krokov potrebných na vyňatie vymedzeného úseku R1 z povinnosti úhrady diaľničnej známky počas celého trvania úplnej uzávery mosta ponad železnicu,“ uviedol primátor Ondrej Kurbel.

O výnimku sa snažili niekoľkokrát

O udelenie výnimky na krátkom úseku rýchlostnej cesty sa mesto Sereď podľa Zuzany Slahučkovej snažilo niekoľkokrát, priaznivá odpoveď od kompetentných orgánov prišla až po viacerých aj osobných stretnutiach vedenia mesta s najvyššími predstaviteľmi rezortu dopravy.

Slovenská správa ciest most nad železničnou traťou v Seredi uzatvorila pre jeho havarijný stav v máji tohto roku na základe mimoriadnej prehliadky a vyjadrenia statika. Most je uzatvorený pre automobilovú dopravu, cyklistov aj chodcov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Pavol Lančarič
Firmy a inštitúcie Ministerstvo dopravyNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)SSC Slovenská správa ciest