Úrad pre verejné obstarávanie začal pred uzavretím zmluvy skúmať tender na obchvat Sabinova

Úrad pre verejné obstarávanie
Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) preveruje postup Slovenskej správy ciest (SSC) pred uzavretím zmluvy vo verejnej súťaži na výstavbu preložky cesty prvej triedy I/68 pri Sabinove.

Úrad o tom informoval vo Vestníku verejného obstarávania s tým, že začal konanie na základe osvojeného podnetu a zároveň predbežne rozhodol, že určené lehoty v tendri neplynú.

Vybrali skupinu Hochtief

Štátni cestári minulý týždeň oznámili, že po vyhodnotení ponúk vybrali za zhotoviteľa sabinovského obchvatu v dĺžke takmer 10 kilometrov združenie stavebných spoločnosti v skupine Hochtief. Predložili najnižšiu cenu, ale cestári neuviedli v akej výške.

Celková odhadovaná hodnota stavebných prác plánovaných na tri roky bola 61,2 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

V uvedenom združení sú spoločnosti Hochtief SK, s.r.o., Bratislava, Hochtief CZ, a.s., Praha a Hochtief Infrastructure, GmbH, so sídlom v nemeckom Essene. V tendri vyhlásenom vlani vo februári predložilo ponuky začiatkom augusta celkovo šesť uchádzačov.

Súčasťou bude 16 mostov

Ide o jednu z najväčších stavieb, s ktorou cestári plánujú začať v tomto roku, financovať ju chcú aj s využitím prostriedkov Európskej únie.

Obchvat sa bude začínať za obcou Pečovská Nová Ves a pokračovať severne od Sabinova a jeho mestskej časti Orkucany.

Za obcou Šarišské Michaľany sa napojí na súčasnú cestu v smere do Prešova. Súčasťou preložky cesty bude 16 mostov a po vybudovaní odkloní dopravu mimo mesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciestÚVO Úrad pre verejné obstarávanie