Úprava infraštruktúry obmedzila viaceré vlaky na slovensko-českom pohraničnom úseku pod Veľkou Javorinou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlak spoločnosti ZSSK.
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničnú dopravu na slovensko-českom pohraničnom úseku Vrbovce – Veselí nad Moravou v okresoch Myjava a Hodonín v utorok obmedzila avizovaná úprava infraštruktúry. Z tohto dôvodu tam vypadli štyri osobné vlaky jazdiace na linke Vrbovce – Hodonín a späť.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informovala, že sa to týka spojov s odchodmi z Veselí nad Moravou smerom na Slovensko 9:03, 11:03 a opačne zo stanice Vrbovce do Česka 10:32, 12:32.

Cestujúci na spomínanom úseku vedúcom pod Veľkou Javorinou majú k dispozícii náhradnú autobusovú dopravu medzi železničnými stanicami Vrbovce a Veselí nad Moravou. Zastávky po trase sú aj na križovatke pri odbočke k stanici v Javorníku nad Veličkou, vo Velkej nad Veličkou, v Louke u Ostrohu a v Blatnici pod Svatým Antonínkem.

Krátka slovenská časť úseku na slovensko-českej hranici je na konci trate Nové Mesto nad Váhom – Vrbovce dlhej 44 kilometrov, tá vedie aj cez Starú Turú a Myjavu. Česká časť trate od hranice pokračuje do Veselí nad Moravou v dĺžke 24 kilometrov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko