Stav slovenskej železničnej infraštruktúry začína byť život ohrozujúci, upozorňujú dopravcovia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
stavba železnice, železnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Stav slovenskej železničnej infraštruktúry začína byť život ohrozujúci. V súvislosti s vykoľajením českého osobného expresu Pendolino začiatkom marca tohto roka v Žiline na to upozorňuje Asociácia železničných dopravcov Slovenska (AROS). Spolu s Českými dráhami apelujú na Železnice Slovenskej Republiky a žiadajú okamžitú nápravu.

Otvorený list od dopravcov

Uvedená nehoda sa zaobišla bez obetí na zdraví a životoch, v budúcnosti sa však podľa dopravcov môže skončiť tragicky. České dráhy spolu a AROS preto poslali Železniciam Slovenskej Republiky otvorený list.

Zlý stav železničnej infraštruktúry podľa nich predstavuje riziko pre osobnú, ale i nákladnú dopravu. „Prípadné ďalšie vykoľajenia môžu mať ďalekosiahle následky. Je preto dôležité situáciu začať okamžite riešiť a snažiť sa všetkými prostriedkami opakovaniu podobnej situácie predísť,“ upozorňujú.

Problémy spôsobujú aj Čechom

AROS taktiež pripomína, že dôsledkom kritického stavu koľají a výhybiek Slovensko obchádzajú tranzitné nákladné vlaky. Český dopravca zase hovorí o prenášanom meškaní, a tým aj narušení vlakovej dopravy na území Českej republiky.

Od slovenskej strany žiada čo najrýchlejšiu nápravu a harmonogram opravných prác, ktorý bude viesť k odstráneniu závad na infraštruktúre.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Asociácia železničných dopravcov SlovenskaČeské dráhyŽeleznice Slovenskej republiky