Rozšírená Harmincova ulica v Dúbravke priniesla niekoľko vylepšení

BRATISLAVA: Odovzdanie novej štvorprúdovky
Zľava: Poslanec MsZ za MČ Dúbravka Dávid Dej a starosta mestskej časti Dúbravka Martin Zaťovič počas tlačovej konferencie k odovzdaniu novej štvorprúdovky na Harmincovej ulici v Bratislave. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Rozšírenie Harmincovej ulice v bratislavskej Dúbravke prinieslo vodičom aj chodcom niekoľko vylepšení. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, pri zmenách sa sústredili na to, aby zlepšili podmienky pre vodičov áut, ako aj pre cestujúcich MHD či peších.

Negatívny dopad hluku

„Aby sme aspoň čiastočne minimalizovali negatívne dopady hluku z cesty, použili sme tu tzv. tichý asfalt. Ten vďaka vyššej medzerovitosti štruktúry povrchu oproti bežným asfaltom nielen lepšie odvodňuje vozovku, ale aj výrazne znižuje hluk, ktorý vzniká pri styku pneumatík s vozovkou,“ uvádza mesto.

Aj pre peších je ulica podľa mesta bezpečnejšia a komfortnejšia. „Zrekonštruovali sme chodníky, položili sme tu Bratislavskú dlažbu a pribudol aj nový priechod pre chodcov, nové kamenné obrubníky, prístrešok MHD, prídlažba a tiež stĺpy verejného osvetlenia,“ priblížil magistrát s tým, že v pláne je v budúcnosti aj cyklotrasa.

„Paralelne pripravujeme projekt samostatnej segregovanej cyklotrasy a do projektu rozšírenia Harmincovej sme zapracovali prípravy na túto cyklotrasu, aby bola zmysluplne napojená na obe strany Harmincovej a aj cyklochodník, ktorý robí v území developer,“ doplnil.

Jazdné pruhy pre MHD

Vzniká tak lepšie prepojenie Dúbravky a Karlovej Vsi s diaľnicou D2 a obyvateľom týchto mestských častí sa zjednodušuje prístup do centra.

Dva nové jazdné pruhy sú síce vyhradené pre MHD, no každý, kto túto cestu využíva, určite vie, že je to výhoda aj pre autá. V minulosti, keď v každom smere bol len jeden jazdný pruh, museli autá čakať za autobusmi, ktoré zastavovali na zastávkach priamo v pruhu, čo spôsobovalo kolóny.

Nové pruhy tento problém odstránili. Rozšírená cesta je v užívaní od 13. septembra, naďalej však dokončujú pridružené práce v okolí cesty. Ukončenie celej stavby je plánované na začiatok novembra.

„Do tohto termínu je teda potrebné počítať ešte s čiastočnými obmedzeniami, ktoré súvisia so zostávajúcimi prácami,“ upozornilo mesto. Vďaka novej ceste vzniklo lepšie prepojenie Dúbravky a Karlovej Vsi s diaľnicou D2 a zjednodušil sa prístup do centra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom