Otvorili druhú vstupnú budovu do priestorov železničnej stanice v Trnave

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ŽSR - Trnava
Nástupište na Železničnej stanici Trnava. Foto: ŽSR.

V súčasnosti už Železnice Slovenskej republiky ďalšie investičné akcie v rámci železničnej stanice v Trnave neplánujú.

Železnice Slovenskej republiky otvorili pre verejnosť druhú vstupnú budovu do priestorov železničnej stanice v Trnave s vchodom z Dohnányho ulice. Vchod z tejto strany bol pre stavebné práce uzatvorený viac ako pätnásť mesiacov.

Z novej vstupnej budovy za približne 800-tisíc eur sa vchádza do dvoch zrekonštruovaných podchodov. Jeden z nich je úplne bezbariérový a vybavený výťahmi k nástupištiam, z druhého sa prichádza k nástupištiam cez schody. Obnovený vstup zjednoduší príchod cestujúcich z južnej časti Trnavy, hlavný vstup zostal zachovaný.

||
Železničná stanica Trnava. Foto: zsr.sk. Foto: zsr.sk

Investície do budov a nástupíšť

Železničná stanica v Trnave má takmer tridsať rokov, v posledných rokoch prechádzala postupnou rekonštrukciou. Železnice Slovenskej republiky do obnovy jednotlivých budov a nástupíšť v Trnave doteraz investovali 33,4 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Finančne, technicky a aj po stránke obmedzenia vlakovej prevádzky boli najnáročnejšie rekonštrukcie nástupíšť. V súčasnosti už Železnice Slovenskej republiky ďalšie investičné akcie v rámci železničnej stanice v Trnave neplánujú.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky