Foto: Vykoľajenie vlaku v Trnovci nad Váhom paralyzovalo dopravu, spoje meškali desiatky minút

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Vykoľajený nákladný vlak, Trnovec nad Váhom
V stanici Trnovec nad Váhom sa vykoľajil nákladný vlak. Vykoľajili sa štyri posledné nákladné vozne, z toho tri sa prevrátili a poškodili koľaje. 9. júl 2019 Foto: facebook.com/policiaslovakia
  • aktualizované 9. júla, 14:43

Pre vykoľajenie nákladného vlaku v stanici Trnovec nad Váhom v utorok ráno je prerušená osobná železničná doprava v úseku Tvrdošovce – Šaľa od 6:30. Náhradnú prepravu cestujúcich zabezpečujú autobusy.

Premávajú južnou trasou

Ako informuje Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) na svojej webovej stránke, v staniciach Nové Zámky a Štúrovo nebudú až do odvolania zastavovať vlaky kategórie EC jazdiace cez Bratislavu do a z Budapešti, premávať budú južnou trasou cez maďarskú Rajku.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ako správca infraštruktúry potvrdili, že namiesto osobných vlakov premáva na úseku medzi Šaľou a Tvrdošovcami náhradná autobusová doprava. Medzinárodné spoje sú z Budapešti do Bratislavy a späť presmerované cez Rusovce a Rajku.

„Príčina nehody sa vyšetruje. Sprejazdnenie jednej traťovej koľaje ŽSR predpokladajú v priebehu zajtrajšieho dňa (v stredu). Sprejazdnenie druhej traťovej koľaje v súčasnosti zatiaľ nie je možné určiť vzhľadom na jej značné poškodenie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca ŽSR Michal Lukáč. Ako dodal, nákladný vlak neprevážal nebezpečný materiál.

Začali trestné stíhanie

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia v súvislosti s vykoľajením nákladného vlaku dnes ráno v stanici Trnovec nad Váhom pri Šali. Ako agentúru SITA informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, vykoľajili sa štyri posledné nákladné vozne, z toho tri sa prevrátili a poškodili koľaje.

Nehoda sa, našťastie, zaobišla bez zranení.  Škody predbežne vyčíslili na 130-tisíc eur. Dychová skúška na alkohol bola negatívna u rušňovodiča aj u výpravkyne železničnej stanice Trnovec nad Váhom. Vlaková súprava patrí dopravcovi IDS Cargo. Príčinu nehody vyšetrujú.

Z dôvodu vykoľajenia vlaku meškajú viaceré vlaky približne 50 minút až dve hodiny. Viaceré vlaky boli odrieknuté. Napríklad, rýchlik R 831 s odchodom z Hlavnej stanice v Bratislave o 6:04 a plánovaným príchodom do Banskej Bystrice o 9:26 meškal zo stanice Tvrdošovce 115 minút. Rýchlik 811 Bratislava 8:04 – Košice 14:37 meškal v Galante 46 minút.

Medzinárodné spoje odklonili

Vlak EC 280 s odchodom z Budapešti do Prahy išiel ešte odklonom cez Nové Zámky, Nitru, Leopoldov do Bratislavy, vlak EN 477 z Břeclavi do Budapešti už cez Rajku.

Odriekli napríklad vlaky REX 1878 Nové Zámky – Bratislava v úseku Nové Zámky – Šaľa, Os 4809 Galanta – Komárno v úseku Šaľa – Komárno, REX 1876 Nové Zámky – Bratislava v úseku Tvrdošovce – Bratislava Hl. st., Os 4808 Komárno – Nové Zámky v celom úseku či Ex 530 Banská Bystrica – Bratislava v úseku z Palárikova do hlavného mesta. Rýchlik R 832 mimoriadne zastavil v Palárikove.

Agentúra SITA bude správu aktualizovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko