Na košickom letisku postupne pribúdajú charterové lety, novinkou sezóny je aj chorvátsky ostrov Brač

Letisko Košice

Po začiatku letnej sezóny na letisku v Košiciach postupne pribúdajú charterové lety do dovolenkových prímorských destinácií.

Turisti môžu z metropoly východného Slovenska letieť za oddychom do desiatich letovísk v ôsmich krajinách prevažne v Stredomorí.

Vyše šesťsto charterových letov

Ako letisková spoločnosť vo štvrtok informovala, v ponuke zájazdov cestovných kancelárií sú turecká Antalya, bulharský Burgas, grécky Heraklion a Rodos, chorvátsky ostrov Brač, ako aj egyptská Hurghada a Marsa Matruh, tuniský Monastir, cyperská Larnaca a talianska Lamezia Terme.

Novinkami sú Brač a Marsa Matruh, kam sa z Košíc doposiaľ nelietalo. Letnú dovolenkovú sezónu na letisku odštartovali prvým letom do Hurghady začiatkom mája.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Thomas Dworschak uviedol, že na celú letnú sezónu je plánovaných viac ako šesťsto charterových letov.

„Predstavuje to medziročný nárast o 19 %. V porovnaní s predcovidovým rokom 2019 je plánovaný počet letov nižší len o 4 %,“ priblížil s tým, že očakávajú veľmi intenzívnu sezónu.

Na sezónu sú pripravení

„Na silnú sezónu sme sa dôkladne pripravili. Posilnili sme personálne kapacity na viacerých oddeleniach, vrátane vybavenia cestujúcich, bezpečnostnej kontroly, či tímu nakladačov,“ poznamenal člen predstavenstva letiska a zástupca výkonného riaditeľa pre prevádzku Štefan Fedák.

Cestujúcim odporúča skontrolovať si platnosť svojich osobných dokladov a prichádzať na letisko s dostatočným predstihom, ideálne dve hodiny pred plánovaným časom odletu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan FedákThomas Dworschak
Firmy a inštitúcie Letisko Košice