Letisko Viedeň má oproti vlaňajšku dvojnásobné tržby, počas augusta prepravilo viac ako dva milióny pasažierov

Letisko Viedeň - Schwechat.

Služby spoločnosti Letisko Viedeň, vrátane letísk na Malte a v Košiciach, v auguste využilo zhruba 2,2 milióna pasažierov. V porovnaní s augustom 2019, čiže s obdobím pred pandémiou koronavírusu, to bol pokles o 45,3 percenta.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Oproti augustu minulého roka však počet cestujúcich, ktorých vybavila spoločnosť Letisko Viedeň, vzrástol viac ako dvojnásobne. Firma o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Nižšie tržby ako pred pandémiou

Cez viedenské letisko v auguste prešlo takmer 1,8 milióna pasažierov, čo bolo tiež dvojnásobne viac ako v auguste 2020, ale stále o 43,6 percenta menej ako v auguste 2019.

Letisko Malta vybavilo 407 435 cestujúcich, čiže o 50,5 percenta menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou, a letisko Košice evidovalo 38 246 cestujúcich, čiže o 59,1 percenta menej ako v auguste 2019.

Vlastnia aj košické letisko

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska.

Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie KSC HoldingLetisko KošiceLetisko MaltaLetisko Viedeň - SchwechatMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR