Dopravný podnik Bratislava posilní vybrané spoje, cestujúci sa opäť dostanú k Horárni Krasňany

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Trolejbus, Dopravný podnik Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Dopravný podnik Bratislava (DPB) s príchodom jarných dní posilní vybrané spoje do rekreačných lokalít hlavného mesta.

Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, od 25. marca opätovne spúšťajú kampaň S MHD po zelenej, v rámci ktorej posilnia premávku liniek 43, 52, 144.

Premávať sa bude do Kačínskej doliny

Po zimnej prestávke do premávky vrátia aj linku 154 do oblasti Horárne Krasňany. Zároveň od tohto dátumu pristúpia k úprave liniek vo viacerých lokalitách.

DPB každoročne prepraví na linkách 43, 52, 144 a 154 viac ako 200-tisíc cestujúcich. „Posilnený letný režim týchto liniek počas víkendov a sviatkov reaguje na výrazný dopyt zo strany cestujúcich,“ priblížil Chlebovec.

Ako dodal, cestujúci sa tak opäť dostanú aj do Kačínskej doliny, kam zaistí dopravu linka 43, ktorá bude na konečnú Kačín premávať striedavo s konečnou Lesopark.

Na Kamzík pôjdu nočné spoje

Po trase Pekná cesta – Horáreň Krasňany začne po zimnej prestávke opätovne jazdiť linka 154 a spojenie Rače s lesmi nad Potočnou zabezpečí linka 52.

„Na linke 144 premávajúcej na Kamzík DPB pridáva večerné spoje a predlžuje premávku až do 19:15,“ poznamenal Chlebovec s tým, že zároveň zlepšia aj nadväznosť na trolejbusovú linku 44, ktorá ponúka dopravu z centra mesta.

K rovnakému dátumu DPB upraví aj cestovné poriadky liniek 45, 67 a 79. „V snahe zlepšiť prístup do Národného onkologického ústavu zavádzame na linke 45 nové spoje zabezpečujúce dopravu o 7:00 a 19:00 hodine,“ uviedol hovorca DPB.

Zmena času sa dotkne 20 liniek

Ako dodal, po vyhodnotení predchádzajúcich zmien menia aj rozsah premávky linky 79, ktorá nebude premávať len v špičkách pracovných dní, ale celodenne mimo víkendov.

„Po vyhodnotení podnetov od obyvateľov, ako aj vzhľadom na nízku vyťaženosť, bude linka 67 medzi zastávkami Vinohradnícka a Ovčiarska premávať iba počas špičiek pracovných dní,“ doplnil Chlebovec s tým, že rozsah premávky v úseku Astronomická – Vinohradnícka sa nemení.

S príchodom letného režimu je spojená aj každoročná zmena času. „Tá v nedeľu 26. marca zastihne v premávke 20 nočných liniek, ktoré vykonajú odchody pred 2:00 podľa zimného času. Odchody po 2:00 budú vykonané už podľa letného času, pričom k zmene času príde vo vozidlách automaticky,“ uzavrel hovorca DPB.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin Chlebovec
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik Bratislava DPB