Dôležitú spojnicu Banskobystrického a Trenčianskeho kraja odovzdali do užívania, slúžiť by mala minimálne 15 rokov (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Banskobystrický samosprávny kraj
Cestu II/512, ktorá je dôležitou spojnicou Banskobystrického a Trenčianskeho kraja, oficiálne odovzdali do užívania v Žarnovici. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Cestu II/512, ktorá je dôležitou spojnicou Banskobystrického a Trenčianskeho kraja, v stredu oficiálne odovzdali do užívania v Žarnovici. Ako uviedol predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter, cestu prechádzajúcu cez obce Horné Hámre alebo Veľké Pole odovzdávajú vo vynikajúcej kvalite, pričom by mala slúžiť minimálne ďalších 15 rokov.

Táto kľúčová frekventovaná tepna bude podľa neho nielen kvalitnejšia, ale aj bezpečnejšia pre ľudí. Rekonštrukcia tejto cesty sa začala v októbri roku 2022.

Je to celkovo 13 kilometrov ciest, ktoré boli zrekonštruované. Celková preinvestovaná suma je 11,8 mil. eur, pričom veľká časť z toho bola financovaná z eurofondov, konkrétne 8 mil. eur, a zvyšok bol financovaný zo zdrojov BBSK,“ popísal župan.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa Luntera nešlo len o obyčajné plátanie, čoho dôkazom je, že na viacerých miestach bolo zrekonštruované aj podložie. „Bolo zrekonštruovaných aj 21 priepustov, sedem autobusových zastávok aj ich osvetlenie, taktiež priechody pre chodcov, aj 15 mostov,“ konkretizoval predseda BBSK s tým, že zrekonštruovaný bol aj kľúčový most v Žarnovici, ktorý bol v kritickom stave. Obnova tohto mosta zvýšila aj bezpečnosť premávky na priľahlej križovatke.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ondrej Lunter
Firmy a inštitúcie Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK)